Прилагодена кутија за завршување со оптички влакна

Краток опис:

Терминална кутија монтирана со DIN шина со оптички влакна е специјален дизајн од метална кутија што треба да се прикачи на динамичка шина.Din rail завршна кутија со влакна прифаќа еден модуларен панел што го прави идеален за апликации со помал број влакна до 24 влакна и со различна адаптерска плоча (како што се ST Simplex адаптер плоча, LC Simplex адаптер плоча, LC Duplex адаптер плоча, SC Simplex адаптер плоча , SC Duplex адаптерска плоча, FC Simplex адаптер плоча. OEM услугата е поддржана. ).Ова компактно куќиште овозможува насочување на завршетоците или спојувањето на споеви во многу помали заштитени области.

Приклучната кутија со оптички влакна DIN Rail е достапна за дистрибуција и поврзување на терминалите за различни видови системи со оптички влакна, особено погодна за мини-мрежна терминална дистрибуција, во која се поврзани оптичките кабли, јадрата на закрпи или пигтите.Сите Din Rail кутии можат да бидат целосно населени.


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики

Ладно валана челична плоча, електростатска боја за прскање.

Достапно за 4, 6, 8, 12, 16, 24 јадра.

Може да се инсталира SC FC ST LC и друг тип адаптер.

Доволно радиус на искривување.

Разумен дизајн, добра заштита за пигтаил.

Лесен за инсталација и одржување.

Конфигурациски уреди за автоматско сопирање.

Структура од типот отпорна на прашина, флексибилна инсталација, лесна за отворање и затворање.

Din rail лепенка со влакна Интегриран со функциите на спојување на оптички влакна, намотување, складирање, дистрибуција итн.

Прифатете приспособена услуга. како што е логото за печатење, бојата, обликот приспособена.

Fiber Termination Box02

Апликации

Погоден за дистрибуција за поврзување на Pigtail, панделка и кабли.

Се користи за Din-rail, апликации монтирани на ѕид.

Се користи во FTTH, телекомуникации, CATV итн.

Fiber Termination Box03
Fiber Termination Box04
Fiber Termination Box05
Fiber Termination Box06

Параметри

Производи

дина шинаОптичка завршна кутија

Тип на конектор

LC SC FC ST

Јадра

4 влакна до 24 влакна

Тип на кабел

СМ ММ ОМ3 ОМ4

Материјал

Ладно валани челик

Боја

БЕЛА

Пакет

Картонска кутија

Клучни зборови за производи

Системот GPON со оптички влакна DIN Rail Terminal Box

Fiber Termination Box07







  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи