FTTA скокач-PDLC-DLC-фибер надворешен Patch кабел

Краток опис:

Добри механички и еколошки карактеристики;

Карактеристиките на отпорност на пламен ги задоволуваат барањата на релевантните стандарди;

Механичките карактеристики на јакната ги задоволуваат барањата на релевантните стандарди;

Мек, флексибилен, блокиран од вода, отпорен на УВ, лесен за поставување и спојување и со голем капацитет за пренос на податоци;

Исполнете различни барања на пазарот и клиентите.


Детали за производот

Ознаки на производи

Склоп на оптички кабел, PDLC/DLC, GYFJH,2B.3.SM 2Core.Надворешен

FTTA jumper-PDLC-DLC Fiber Outdoor Patch cord8

Спецификација

1. Кабел GYFJH
1.1 Структура:

1.GYFJH Cable

1.2 Апликација
Главно се користи во хоризонтално и вертикално каблирање безжична базна станица

1.3 Карактеристики
Добри механички и еколошки карактеристики;
Карактеристиките на отпорност на пламен ги задоволуваат барањата на релевантните стандарди;
Механичките карактеристики на јакната ги задоволуваат барањата на релевантните стандарди;
Мек, флексибилен, блокиран од вода, отпорен на УВ, лесен за поставување и спојување и со голем капацитет за пренос на податоци;
Исполнете различни барања на пазарот и клиентите.

1.4 Параметри на кабелот

Број на влакна Димензии на кабелот
mm
Тежина на кабелот
kg/km
Затегнувачка
N
Здроби
N/100 mm
Мин.Радиус на свиткување
mm
Опсег на температура
 
Долгорочна Краток термин Долгорочна Краток термин Динамичен Статични
2 7.0 42.3 200 400 1100 2200 година 20D 10D -30-+70
Забелешка: 1. Сите вредности во табелата, кои се само за референца, се предмет на промена без најава;
2. Димензијата и тежината на кабелот се предмет на симплекс кабелот со надворешен дијаметар од 2,0;
3. D е надворешен дијаметар на кружниот кабел;

2. Едно влакно со еден режим

1.Tight-buffered Cable Specification

Ставка Единица Спецификација
Слабеење dB/km 1310nm≤0,4
1550nm≤0,3
Дисперзија Ps/nm.km 1285~1330nm≤3,5
1550 nm≤18,0
Нулта дисперзивна бранова должина Nm 1300-1324
Нулта дисперзија наклон Ps/nm.km ≤0,095
Бранова должина на прекин на влакна Nm ≤1260
Дијаметар на полето на режимот Um 9,2±0,5
Концентричност на полето на режимот Um <=0,8
Дијаметар на обложување um 125±1,0
Некружност на облогата % ≤1,0
Грешка во концентричноста на облогата/облогата Um ≤12,5
Дијаметар на облогата um 245±10
свиткување, слабеење предизвикано од зависност 1550 nm, 1 вртење, дијаметар 32 мм 100 рум, дијаметар 60 мм ≤0,5 db
Доказ тест кпси ≥100

3. Спецификација на конектор

СТАВКА ПАРАМЕТАР
Тип на конектор PDLC-LC/UPC
Загуба на вметнување <=0,3db
Повратна загуба >=50 db
Ниво на IP IP67
Работна бранова должина 1310 nm, 1550 nm
Тест бранова должина 1310 nm, 1550 nm
Повторливост <=0,1
Заменливост <=0,2 dB
Издржливост <=0,2 dB
Должина на влакна 1m, 2m….. која било должина по избор.
Должина и толеранција 10см
Работна температура -40C ~ +85C
Температура на складирање -40C ~ +85C

4. Слики на производите

FTTA jumper-PDLC-DLC Fiber Outdoor Patch cord11
FTTA jumper-PDLC-DLC Fiber Outdoor Patch cord10

5. Референтни цртежи

FTTA jumper-PDLC-DLC Fiber Outdoor Patch cord13

FTTA jumper-PDLC-DLC Fiber Outdoor Patch cord12


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја