Внатрешна лепенка со влакна

  • 2.0mm SX MM Fiber Optic Patch cord

    2,0 мм SX MM лепенка со оптички влакна

    КАБЕЛ ЗА ОПТИЧКИ ВЛАКНА-MM (OM2, OM3, OM4)

    Печ-кабелот е кабел со оптички влакна што се користи за прикачување на еден уред на друг за насочување на сигналот.Вообичаено, има 4 типа на конектори: FC/SC/LC/ST.

    FC е кратенка за Фиксна врска.Тој е фиксиран со куќиште за буре со навој.FC конекторите обично се конструирани со метално куќиште и се обложени со никел.

  • 3.0mm G652D Fiber Optic Patch cord

    Кабел за лепенка со оптички влакна G652D 3,0 mm

    Печ-кабелот е кабел со оптички влакна што се користи за прикачување на еден уред на друг за насочување на сигналот.Вообичаено, има 4 типа на конектори: FC/SC/LC/ST.. 3 типа на обрачи: PC, UPC, APC…

    FC е кратенка за Фиксна врска.Тој е фиксиран со куќиште за буре со навој.FC конекторите обично се конструирани со метално куќиште и се обложени со никел.